Vebināru vadīs Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas virsprokurors Māris Leja.
Aptuveni līdz 2013.-2014. gadam krimināltiesību teorijā un praksē valdīja vienprātība par to, ka ceļu satiksmes noteikumus ir iespējams pārkāpt gan tīši, gan aiz neuzmanības, taču pret sekām noziedzīgos nodarījumos pret satiksmes drošību ir iespējama tikai neuzmanība. Vienprātība pastāvēja arī par to, ka kopumā materiāla sastāva noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību ir izdarīti aiz neuzmanības. Tomēr tagad teorijā dominējošs ir pilnīgi atšķirīgs viedoklis: ceļu satiksmes noteikumus var pārkāpt tikai tīši, pret sekām iespējama tikai neuzmanība, taču kopumā noziedzīgie nodarījumi pret satiksmes drošību ir tīši.
Diskusijas gaitā tiks iztirzāti iemesli šai juridiskās domas maiņai un analizēts, vai šāda pieeja atbilst Krimināllikuma Vispārīgās daļas normām.
Minētajam jautājumam ir svarīga praktiska nozīme vairākos aspektos, piemēram, atšķiras kriminālatbildības noilgums termiņš, nosacītas notiesāšanas atcelšanas nosacījumi, notiesātā tiesības strādāt noteiktos amatos u. c.
Lai gan vebinārā ir paredzēts pamatā runāt par noziedzīgiem nodarījumiem ceļu satiksmē, analoga problemātika pastāv arī citos analogas uzbūves noziedzīgos nodarījumos (sk. Krimināllikuma 146., 240. pantu u. c.). Līdz ar to, lai arī vebinārs veltīts noziedzīgiem nodarījumiem pret satiksmes drošību, izdarītie secinājumi būs attiecināmi uz daudz plašāku noziedzīgo nodarījumu loku.
Mācību ilgums: 2 akadēmiskās stundas.
Vebināru vadīs Rīgas Austrumu prokuratūras virsprokurors Edijs Pastars.
Mācību ilgums: 2 akadēmiskās stundas.